Pasowanie Pierwszaków i Dzień Nauczyciela

W polskich szkołach październik to szczególny czas, gdy świętujemy pasowanie pierwszaków. To ważny moment w życiu każdego młodego ucznia rozpoczynającego swoją edukacyjną podróż.

Uczniowie klasy 1A i 1B przygotowali dla nas piękną akademie – wyśpiewali nam hymn Polski, odpowiadali na przeróżne pytanie, recytowali wierze, i jeszcze więcej!

Jak co roku, dołączyły do nas pani Małgorzata Łapiński i pani Magdalena Gąsienicą z Polsko-Slowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSCFU) z oddziału w Clifton, NJ z upominkami i certyfikatami dla naszych pierwszaków. Dzieci rownież otrzymały szkolne koszulki oraz oficjalny “Akt Pasowania na Ucznia”.

W tym samym okresie obchodzimy Dzień Nauczyciela, święto, które pozwala nam wyrazić wdzięczność wszystkim nauczycielom. To oni, z pasją i oddaniem, kształtują młode umysły, dzieląc się wiedzą i wartościami. Dziękujemy naszym nauczycielom za ich zaangażowanie w rozwój w nasze dwujęzyczne dzieci i dziękujemy uczniom klasy 4A i 4B za przygotowanie dla nas kolejnej piosenki i przedstawienie.

Połączenie tych dwóch wydarzeń sprawia, że październik to czas radości, refleksji i wdzięczności. To doskonała okazja, by wspierać młodych uczniów oraz doceniać wysiłki nauczycieli, którzy inspirują dzieci do nauki. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wspaniałych chwil w szkole, a nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy!

Tu znajdziesz zdjęcia!